Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Oordeelsvormende vergadering

dinsdag 18 maart 2025

19:30 - 22:00
Locatie

Raadzaal

Voorzitter
Martinique Visser

Uitzending

Agendapunten

  1. 1
    Opening en vaststelling agenda
  2. 2

    Toezeggingen

    Titel
    Klomberg zegt toe de stukken over de EVMC aan de gemeenteraad ter beschikking te stellen.
  3. 2.a

    De beeldvormende vergadering adviseert de oordeelsvormende vergadering onderstaande voorstellen als hamerstuk te behandelen (waarover bij de raadsvergadering alleen besluitvorming plaatsvindt).

  4. 3

    Met dit voorstel worden twee vacatures in de raad van toezicht ingevuld.

    Voorgesteld besluit

    1. Twee nieuwe leden van de raad van toezicht van stichting Scholengroep Veluwezoom volgens de voordrachtbrief te benoemen.

  5. 4

    De gemeentegrens tussen Brummen en Rheden wordt aangepast, zodat een nieuw woningbouwproject bij Laag-Soeren volledig op Rhedens grondgebied komt te liggen.

    Voorgesteld besluit

    Aan de raad voor te stellen om:

    1. Bijgevoegd herindelingsontwerp tot grenscorrectie tussen de gemeenten Brummen en Rheden vast te stellen, zoals aangegeven op de bij dit herindelingsontwerp behorende overzichtskaart en hierbij behorende grensbeschrijving;
    2. Een verrekenbedrag in verband met een eenmalige compensatie voor gederfde toekomstige inkomsten uit OZB, Gemeentefonds en Toeristenbelasting conform het raadsbesluit van 23 november 2021 van € 122.000,- ter vaststelling voorleggen aan de Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland;
    3. De eenmalige compensatie van € 122.000,- te compenseren uit de Algemene Reserve.
  6. 4.a

    De beeldvormende vergadering adviseert de oordeelsvormende vergadering onderstaande voorstellen als bespreekstuk te behandelen (waarover bij de oordeelsvormende vergadering debat plaatsvindt).

  7. 5

    Eind dit jaar moet de raad een Omgevingsvisie vaststellen. Daar is een Omgevings Effect Scan voor nodig.

    Voorgesteld besluit

    Aan de Raad voor te stellen om een OmgevingsEffectScan voor de omgevingsvisie te ontwikkelen.

  8. 6

    De afval-inzamelorganisatie Prezero stopt eind 2025 met het ophalen van afval. Het voorstel is om als gemeente aan te sluiten bij een bestaand afvalbedrijf: Circulus of ROVA.

    Voorgesteld besluit

    1. De volgende zienswijze te geven op samenwerking met een overheidsgedomineerde inzamelorganisatie:

    • de Raad onderschrijft de noodzaak tot samenwerking met een overheidsgedomineerde inzamelorganisatie;
    • de voorgestelde samenwerking met Circulus BV of NV Rova past binnen de beleidsnotitie Samenwerkingsverbanden Rheden.

    Toezeggingen

    Titel
    De heer Ter Hoeven komt schriftelijk terug op de vraag van de heer Hanssen (VVD) met een toelichting op stap 6 uit het stroomschema van de beleidsnotitie samenwerkingsverbanden.
    De heer Ter Hoeven zegt op verzoek van de heer Kamp (GroenLinks) toe om bij de volgende stap in de brede afweging ook arbeidsparticipatie van inwoners met een afstand tot de arbeidsmarkt en het scheidingspercentage mee te nemen.
  9. 7

    Iedere vier jaar moet een beleidskader over minima- en schuldhulpverlening worden vastgesteld. Na evaluatie is het voorstel om het beleid van dit moment te verlengen.

    Voorgesteld besluit

    1. Het beleidskader minima- en schuldhulpverlening 2021-2024 ‘Iedereen doet mee!’ te verlengen voor vier jaar.
    2. Het college de opdracht te geven de effecten van het gewijzigd beleid in beeld te brengen conform motie 7 zoals ingediend bij de begrotingsbehandeling
    3. Het college de opdracht te geven om op basis van de uitkomsten van motie 7 te kijken of er een alternatief voorstel voor de ombuigingen moet komen. En zo nodig dit alternatieve voorstel te presenteren bij de kadernota.

    Raadsvragen

    Onderwerp
    S25/35 Verlenging beleidskader minima- en schuldhulpverlening 2021-2024

    Toezeggingen

    Titel
    Portefeuillehouder Hofstede zegt toe dat de 5 pijlers als geformuleerd in het beleidskader minima- en schuldhulpverlening 2021-2024 zullen blijven worden gehanteerd als richtlijn in het sociaal domein en de gesprekken met de sociale partners.
    Portefeuillehouder Hofstede zegt toe op verzoek van de heer Kooijmans (VPR) voor de fractievergadering van donderdagavond schriftelijk terug te komen wanneer er een nieuw beleidskader wordt aangeboden aan de raad.
  10. 8
    Sluiting